AbsoZERO Бар со вкус на Ванила колачиња

190.00 ден

Без ГМО
Без ГЛУТЕН
Без лактоза
Веган

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15 (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; какао бисквита (брашно од ориз, засладувач (малтиол), скроб од пченка, палмина маст, какао во прав, брашно од пченка, инулин, рафинирано сонлогледово масло, средства за подигнување: натриум карбонати, згуснувач: ксантанова гума, сол, емулгатор: сончоглед лецитин, ароми); навлажнувач: глицерол; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто-олигосахариди е извор на гликоза.
Алергенси: Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Енергетски вредности на 1 бар (40гр):
157kcal/658kJ
масти 7,9гр.
-од кои заситени 3,2гр.
јаглени хидрати 7,7гр.
-од кои шеќери 1,6гр.
-од кои полиоли 3,4гр.
влакна 9,4гр.
протеини 10,6гр.
сол 0,23гр.

Јави се
Насоки