2 бисквити Петит беурре – 4 паковања

340.00 ден

Висок процент на протеин и низок процент на шеќери. Извор на влакна. Засладен со полиоли, без додадени шеќери. Нема интензивен засладувач.
Погодно за Вегетаријанци.

Состав: протеински микс (растителни протеини (соја); млечни протеини; белка од јајце во прав); засладувач: малтиол; растително масло (модифицирани масло од шеа и палмино масло; токофероли; емулгатор: соја лецитин); пченично брашно (глутен); вкусови (млеко); вода; кисело млеко во прав (млеко); подигнувачки агенси: глуконо-делта лактон, сода бикарбона; полидекстроза; емулгатори: диецетил винска киселина естри на моно- диглицериди (соја), соја лецитин, моно и диглицериди; згуснувач: арабиска гума.

Алергени:содржи глутен, јајца, млеко и соја.
Произведено на машини кои процесираат јадкасти плодови и сусам.

Енергетски вредности на 2 бисквити (18гр):
72kcal/300kJ
масти 2,7гр.
-од кои заситени 1,5гр.
јаглени хидрати 5гр.
-д кои шеќери 0,5гр.
-од кои полиоли 2,7гр.
-од кои скроб 1,8гр.
влакна 0,8гр.
протеини 7,5гр.
сол 0,34гр

Јави се
Насоки