Џем од Јагода 200гр.

440.00 ден

Без додадени шеќери.
Погодно за Вегетаријанци.

Состав: јагоди (70%); засладувач: малтиол; згуснувач: пектин; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксиданти: сорбинска киселина.
Алергенси: нема алергенси. Произведено на опрема на која се процесира млеко и соја.

Енергетски вредности на 10гр (2 чајни лажички):
40kJ/10kcal
масти <0,05гр. -од кои заситени масти <0,02гр. јаглени хидрати 3гр. -од кои шеќери 0,6гр. -од кои полиоли 2,1гр. -од кои скроб 0,3гр. влакна 0,15гр. протеини 0,04гр. сол<0,02гр.

Јави се
Насоки