Чоколадна наполитанка

170.00 ден

Чоколадна наполитанка.
Состав: млечни протеини, неходрогенирани растителни масти (палма), прекривка од црно чоколадо (какао маса, какао путер, шеќер, какао во прав, емулгатор: соја лецитин, арома од ванила) (13,4%), хидролизиран колаген, малтодекстрин, пченично брашно, инулин, прекривка од млечно чоколадо (шеќер, какао путер, обезмастено млеко во прав, какао паста, веј, путер во прав, емулгатор: соја лецитин, природна ванила арома, ароми) (4,7%), лешник арома, емулгатор: соја лецитин и Е476, згуснувачи: гуарова гума, подигнувачки средства: амониум и натриум бикарбонат, засладувач: сукралоза.
Содржи: глутен (пченица), млеко, соја. Може да содржи траги од: јадкасти плодови, јајца.
Алергени: житарки кои содржат глутен (пченично брашно), млеко ((лактоза)млечни протеини, обезмастено млеко во прав, путер во прав), соја (соја лецитин). Енергетски вредности на 1 оброк (42гр): 857kJ, 205kcal, масти 11гр (заситени масти 5,7гр), јаглени хидрати 11гр (шеќери 4,8гр), влакна 4,5гр, протеини 14гр, сол 0,16гр. Да се чува на ладно и суво место и подалеку од светлина. Тежина: 42гр.

Јави се
Насоки