Чоколаден пудинг, мус или милкшејк

980.00 ден

Без ГЛУТЕН.
Погодно за Вегетаријанци.
Состав: млечни протеини, какао во прав, (соја лецитин)(14,2%), згуснувачи: карбоксиметил целулоза, целулоза,скроб,сол, подготовка на растителни масти: рафинирано палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини,стабилизатор: пентаодиум трифосфат, антистврднувачки средства: силициум диоксид,засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам, ароими (млеко, глутен), антистврднувачки средства: силициум диоксид, средство за корегирање на киселост: магнезиум оксид, емулгатор: соја лецитин.
Алергени: млеко, глутен и соја.

Енергетски вредности за 26 гр:
398кJ/94kcal
масти 0,9гр.
-од кои заситени масти 0,4 гр.
јаглени хидрати 2,6 гр.
-од кои шеќери 1,2 гр.
-од кои скроб 1,4 гр.
влакна 1,8 гр.
протеини 18 гр.
сол 0,49 гр.
калциум 210мг.

Description

Јави се
Насоки