Чипс со вкус на сол и оцет

170.00 ден

Протеински Чипс со вкус на сол и оцет. Вегански.
Состав:
концентрат од соја протеин (62%), тапиока скроб, сончогледово масло, влакна од соја (3%), сол(3%), малтодекстрин, природни ароми, екстракт од јаболков оцет (0,6%) и екстракт од бел алкохолен оцет, шеќер во прав, екстракт од јаболко, антиоксидант: екстракт од рузмарин.

Содржи: соја. Може да содржи глутен.

Алергени: соја(концентрат од соја протеин, влакна од соја). Енергетски вредности на 30гр: 486kJ, 116kcal, масти 3,6гр(заситени масти 0,3гр), јаглени хидрати 5,8гр, шеќери 0,4гр, влакна 4,7гр, протеини 12,8гр, сол 0,97гр. Да се чува на ладно и суво место. Тежина:30грама

Јави се
Насоки