Топло Чоколадо

980.00 ден

! кутија содржи 7 кесички
Погодно за Вегетаријанци.

Состав: млечни протеини, какао во прав (соја лецитин)(18.5%), суво обезмастено млеко, сол, емулгатор: диглицериди, соја лецитин, ароми (млеко, глутен), засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), метионин антистврднувачки средства: силициум диоксид.
Алергени: млеко, соја и глутен.
Енергетски вредности на 26,5гр:
412kJ/97kcal
масти 1,4гр.
-од кои заситени масти 0,8гр.
јаглени хидрати 2,6 гр.
-од кои шеќери 1,2гр
-од кои скроб 1,4 гр.
влакна 1,2гр.
протеини 18 гр.
сол 0,66гр.
калциум 252 мг.

Јави се
Насоки