Солен сендвич со вкус на чадена шунка и сирење

850.00 ден

1 кутија содржи 5 парчиња.

Состав:Мешавина на протеински микс (млечни протеини, хидролизиран желатин);збогатено пченично прашно(пченично брашно, калциум карбонат, железо,ниацин,тиамин);палмово пасло;емулгатори:соја лецитин, моно и диглицериди; растителни протеини;ароми (млеко);бамбус влакна;соја брашно;сол (сол, арома на чад);сончогледово масло; пченкарно брашно;боја;црвена репка;средство за заливање:натриум бикарбонат.
Алергени:млеко, глутен(пченица) и соја.Произведени на опрема која обработува ореви.

Енергетски вредности на 32,3гр.:
154kcal/646kJ
масти 7,4гр.
-од кои заситени 4,5гр.
јаглени хидрати 6,6гр.
-од кои шеќери 0,2гр.
-од кои скроб 6,4гр.
влакна 0,6гр.
протеин 15гр.
сол 0,35гр.

Јави се
Насоки