Смоки со вкус на Чили

170.00 ден

Закуска од соја богата со протеини
Погодно за Вегетаријанци

Состав: смоки од соја (изолат од соја протеини; оризово брашно; тапиока скроб; шеќер; подигнувачки агенси: калциум карбонат); зачини (чили во прав; зачини; хидролизиран растителен протеин; кромид во прав; сол; шеќер; дехидриран зеленчук (домат, црвен пипер); лук во прав, закиселувач: лимонска киселина; сојно масло); сончогледово масло.
Алергени: соја. Произведено на машини кои процесираат глутен, млеко и јајца.

Енергетски вредности на 30гр:
125kcal/528КЈ
масти 3,6гр.
-од кои заситени 0,3гр.
јаглени хидрати 8гр.
-од кои шеќери 3гр.
-од кои скроб 5гр.
влакна 0,5гр.
протеини 15гр.
сол 1гр.
калциум 290мг.
калиум 130мг.

Јави се
Насоки