Смоки со вкус на Кромид и Кисела павлака

170.00 ден

Погодно за Вегетаријанци

Состав: Сојни пуфки (изолати од соен протеин; оризово брашно; тапиока скроб; шеќер; средство за подигање: калциум карбонат); сончогледово масло; зачини (кромид во прав; декстроза; сол; матеница(млеко); кисела павлака (млеко); торула квасец; сојно масло; пченкарен скроб; обезмастено млеко; дехидриран магдонос; закиселувачи: млечна киселина, лимонска киселина; лук во прав; ароми).
Алергени: соја и млеко.

Енергетски вредности на 30гр:
533кЈ/127 kcal
масти 3,7гр.
-од кои заситени масти 0,4гр.
јаглени хидрати 8,2гр.
-од кои шеќери 3,2гр.
-од кои скроб 5гр.
влакна 0,2гр.
протеини 15гр.
сол 1гр.
калциум 315мг.
калиум 102мг.

Јави се
Насоки