Akullore nga çokollata – 9 vakte

1260.00 ден

1 kuti përmban 9 vakte.
Akullore nga çokollata.
Përbërësit: proteina qumështi, sweeteners, sorbitol dhe sucralose, dhe acesulfam kalium, kakao pluhur me të reduktuar yndyrë (12%), thekon çokollatë (saharoze, në masë kakao dhe gjalpë, emulsifier: lecithin (soje), lustër : E904, natyrore vanilje aromatizues) (10.2%), vaj vegjetal (pëllëmbë), lactose, zgusnivachi alginate natriumi (rregullatorët aciditetit fosfat sodium dhe difosfat kalcium dhe sulfate) dhe gum xanthan, fruktoza, kripe, shije natyrale.
Content: qumësht, soje.
Alergeneve qumeshti (proteina qumeshti, lactose), soje (thekon çokollatë (lecithin soje).
Directions: në një shaker rehidrirajte pluhur me ujë 75ml. Llokoçis deri përzierje është plotësisht e qetë dhe trash (15 sekonda). Të përhap përzierje në një enë dhe vendit në -18 ° C ngrirës për të paktën 4 orë. Për një cilësi të shijshme butë, të lënë në temperaturën e dhomës për të paktën 15 minuta para se të hani. vlerat e energjisë të një vakti (40g): 663kJ, 158kcal, 5,6gr yndyrë (ngopur 3,2gr yndyrë) 14gr karbohidrate, sheqerna 4,2gr, polyols 8,8gr, 1,3gr niseshte, fibra 2,3gr proteinat 15g. Kripë 0.37gr. Shitore në një vend të freskët dhe të thatë.
Pesha e një vakt: 40 gr.

Јави се
Насоки