Подготовка на пица тесто со сос

980.00 ден

Погодно за Вегетаријанци.
Богат извор на хранливи влакна.

Состав: протеински микс (млечни протеини, растителни протеини (соја, глутен), белка од јајце во прав); домат во прав (11,5%); ароми; згуснувач: ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; малтодектрин; полидектроза; олигофруктоза (екстракт од цикорија); билки; сол; кромид во прав; текстура од сојно брашно; екстракт од квасец; лук во прав; средства за корегирање на киселост: тринатриум фосфат; подигнувачки средства: натриум бикарбонат; антистврднувачки средства: магнезиум карбонат.
Алергенси: соја, јајца, глутен и млеко. Произведено на опрема која процесира сенф, сулфити и целер.
Енергетски вредности на порција од 31,2гр:
436kJ/103kcal
масти 0,7гр.
-од кои заситени масти 0,3гр.
јаглени хидрати 4,9гр.
-од кои шеќери 2гр.
-од кои скроб 2,9гр.
влакна 2,65гр.
протеини 18гр.
сол 1,33гр.
калциум 37мг.
Солта содржи исклучиво поради присуството на природен натриум.

Јави се
Насоки