Пилешка супа – 9 оброци

1260.00 ден

Опис на производот:1 кутија содржи 9 оброци.
Состав: млечни протеини(емулгатор:лецитин), соја протеини (емулгатор: лецитин(соја), ароми (содржи: млеко, жито, јачмен, соја), печени крутони (пченично брашно, сончогледово масло, пченичен глутен, сол, шеќер, квасец) (4,5%), подобрувач на вкус: натриум глутамат, сол, згуснувачи: ксантанова гума, витамини (Ц, Б3, Е, Б5, Б6, Б1, Б2, А, Б9, Б8 и Б12), малтодекстрин, антистрврднувачки средства: магнезиум карбонат, магдонос, бои: куркумин.

Содржи: глутен (шченица, јачмен), млеко, соја. Алергени: житарки кои содржат глутен (печени крутони(пченично брашно, пченичен глутен), ароми (шченица, јачмен)), млеко (лактоза) (млечни протеини, ароми), соја (ароми (соја), сојни протеини).

Начин на употреба: Додадете 180мл вода во 25гр прашок и мешајте додека смесата се изедначи. Ставете го во микро 1минута. Се конзумира по рехидратацијата.

Енергетски вредности на 25гр: 365kJ, 86kcal, масти 0,7гр (заситени масти 0,2гр), јаглени хидрати 2,4гр, шеќери 1,2гр, влакна 0,5гр, протеини 17гр, сол 2,2гр. Да се чува на ладно и суво место.
Тежина: 25 гр.

Јави се
Насоки