Паста

1085.00 ден

1 кутија содржи 7 кесички.
Висок процент на хранливи влакна, со намалени шеќери.
Погодно за вегетаријанци.

Состав: растителен протеин (соја); гриз (глутен); белка од јајце; арабиска гума; моно и диглицериди; влакна од бамбус.
Алергени:содржи јајца, соја и глутен. Произведено на машини кои процесираат млеко, сенф, целер и сулфити.
Средни нутритивни вредности на 1 порција (30гр):
100kcal/424kJ
масти 1гр.
-од кои заситени 0,5гр.
јаглени хидрати 3,8гр.
-од кои шеќери 0,1гр.
-од кои скроб 3,7гр.
влакна 2,1гр.
протеини 18гр.
сол 0,54г.
Предлог за сервирање: Уживајте во вашиот оброк со малку кари, песто, маслинки, листови од босилек, оригано, или малку лук. Друга супер комбинација со овој оброк е карбонара сос или сос од печурки.

Description

Јави се
Насоки