Овошен мафин – 9 оброци

1260.00 ден

Микс за подготовка на протеински овошни мафини
1 кутија содржи 9 оброци
Состав: млечни протеини (емулгатор:лецитин), жолчка и белка во прав, соја протеини (емулгатор:лецитин(соја)), пченични влакна, модифициран скроб, снегулки од малина (сахароза, малина(сув екстракт 33%), скроб)(5%), пченичен глутен, пченичен декстрин, ароми, анти-стврднувачки средства: : магнезиум карбонат, подигнувачки средства: натриум дифосфат и натриум карбонат киселина (содржи:пченица), витамини (Ц, Б3, Е, Б5, Б6, Б1, Б2, А, Б9, Б8 и Б12), малтодекстрин, сол, бои: бетакаротен, засладувачисукралоза.
Содржи: глутен(пченица), јајце, млеко, соја. Нема задолжително означување (помош за обработка): силициум диоксид(нано).
Алергени: житарки кои содржат глутен (пченични влакна, пченичен глутен, пченичен декстрин, подигнувачки средства (пченичен скроб)), јајце(белка и жолчка), млеко(млечни протеини), соја(соја протеини(соја лецитин)).
Начин на употреба: Додадете 32гр прашок во 75мл вода во шејќер и протресете додека не се изедначи смесата. Истурете ја смесата во 2 калапи како на пример силиконски калапи за печење или оставете ја во шејќерот и избришете ги страните на шејкерот со шпатула. Во микро (800W) 1мин 30сек. забелешка: колку помал калап, толку побрзо време на загревање. Се конзумира по рехидратацијата. Енергетски вредности на 32гр: 483kJ, 115kcal, масти 1,5гр (заситени масти 0,4гр), јаглени хидрати 5,2гр, шеќери 1,7гр, влакна 3,7гр, протеини 18гр, сол 0,46гр. . Да се чува на ладно и суво место. Тежина: 32грама.

Јави се
Насоки