НУМЕ шејк со колаген Чоколаден мафин – 6 парчиња

999.00 ден

Чоколаден мафин. Без ГМО, без Глутен, без додадени шеќери. Вегетаријански.
Состав:
соја протеин изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, какао во прав со намалени масти, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), арома, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза. Содржи соја и млеко.
Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.
Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо(ferrous), бакар, манган, јод, хром, селен, молибден. Енергетски вредности на 1 оброк (33гр):521kJ, 118kcal, масти 3,2гр (од кои заситени 0,7гр), јаглени хидрати 9,2гр (од кои шеќери 4,5гр), влакна 4,6гр, протеини 12,2гр, сол 0,49гр, линоленска киселина 0,1гр, линолеинска киселина 1гр.
Начин на употреба: ставете 33гр. прашок во шејќер со 250-300мл. вода и мешајте 20секунди додека смесата се изедначи. Рок на употреба: отпечатено на пакувањето. Тежина на 1 оброк: 33гр.

Category: Tag:
Јави се
Насоки