НУМЕ шејк со колаген Боровинки Малина – 6 парчиња

999.00 ден

Шејк од боровинки и малини со Колаген. Без ГМО, без Глутен, без додадени шеќери. Вегетаријански.
Состав:
соја протеини изолат, млеко во прав (обезмастено млеко во прав, веј во прав со зголемени протеини), декстрин, соја лецитин во прав, минерали, малтодекстрин, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), закиселувач лимонска киселина, арома, парчиња од малина, боја антоцијанин, витамини, згуснувач ксантан, засладувач сукралоза. Содржи соја и млеко.
Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.
Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, железо(ferrous), бакар, манган, јод, хром, селен, молибден. Енергетски вредности на 1 оброк (33гр):514kJ, 117kcal, масти 3гр (од кои заситени 0,5гр), јаглени хидрати 9,2гр (од кои шеќери 4,9гр), влакна 4,3гр, протеини 11,9гр, сол 0,49гр, линоленска киселина 0,13гр, линолеинска киселина 1гр.
Начин на употреба: ставете 33гр. прашок во шејќер со 250-300мл. вода и мешајте 20секунди додека смесата се изедначи. Тежина на 1 оброк: 33гр.

Category: Tag:
Јави се
Насоки