НУМЕ супа со колаген Зеленчук – 6 парчиња

999.00 ден

Зеленчукова супа со колаген. Без ГМО, без Глутен, без додадени шеќери. Вегетаријански.
Состав:
соја протеини изолат, модифициран скроб од компир, инулин, емулгатор соја лецитин, минерали, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), парчиња од морков, малтодекстрин, арома, зеленчук во прав, млечни протеини, билки, веј протеин, витамини, зачини, агенс за боење бета-каротен. Може да содржи соја и млеко.
Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.
Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, обоени метали, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден. Енергетски вредности на 1 оброк (33гр):498kJ, 118kcal, масти 2,5гр (од кои заситени 0,4гр), јаглени хидрати 12,1гр (од кои шеќери 1,3гр), влакна 3,3гр, протеини 9,5гр, сол 1,62гр, линоленска киселина 0,1гр, линолеинска киселина 0,8гр.
Начин на употреба: ставете 33гр. прашок во шејќер со 250-300мл. вода и мешајте 20секунди додека смесата се изедначи. Тежина на 1 оброк: 33гр.

Category:
Јави се
Насоки