НУМЕ слим бар со колаген Кукис – 6 парчиња

999.00 ден

НуМе слим бар- Колачиња и крем. Без ГМО. Вегетеријански.

Состав:
протеинска мешавина (млечен протеин изолат, соја протеин крцки (соја протеин изолат, тапиока скроб, бои: калциум карбонат, сол), хидролизиран желатин, веј протеин концентрат (млеко)), фруко-олигосакарид, млечен чоколаден ароматизиран слој (14%) (Шеќер, не-хидролизирана палма и палмино кернел масло, веј прашок*, какао маса со намалени масти, пченично брашно, емулгатор: соја лецитин, Е476, ароми), хумиктакт (глицерин), вода, засладувачи (малтиол, стевиол гликозиди), малтодекстрин, фруктоза, сончогледово масло, трошки од колаче бисквит (пченично брашно, шеќер, масти од зеленчук, алкализирано какао во прав со намалени масти, сол, подигнувачки средства (сода бикарбона Е500ii), инулин, ленено семе, ароми, антиоксидант (мешани токофероли).

Информации за алергени:Содржи соја, млеко и глутен. Витамини: витамин Ц, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Д3, витамин Б1, Б6, Б2, Б12, витамин К1, фолна киселина, калиум јодид, биотин. Минерали: калиум цитрат, тринатриум цитрат, калиум хлорид, магнезиум оксид, железо сулфат, цинк сулфат, манган сулфат, бакар сулфат, хром хлорид, натриум молибдат, натриум селениат. Енергетски вредности на 40гр (1 порција): 541KJ, 129kcal, масти 3,36гр (од кои заситени масти 1,96гр.), јаглени хидрати 13гр (од кои шеќери 4,38гр; од кои полиоли 5,09гр), влакна 5,01гр, протеини 11,29гр, сол 0,51гр, линоленска киселина 0,09гр, линолеинска киселина 0,6гр. Тежина на 1 бар: 40гр.

Category:
Јави се
Насоки