НУМЕ бонбони јагода за намален апетит – 21 парче

999.00 ден

Мека бонбона со вкус на јагода. без ГМО.
Состав: засладувачи: малтитол сируп и стевиол гликозиди; глукоманнан, растителни масти (палма), овошје во прав 1% (јагода), киселини: лимонска киселина, природни вкусови, емулгатор:соја лецитин, сол. Може да содржи лешници, јајца, кикирики, бадеми, млеко(лактоза) и глутен. Енергетски вредности на 1 бонбона:71.3kJ, 17kcal, масти 0.6гр (од кои заситени масти 0.3гр), јаглени хидрати 4.1гр, шеќер 0гр, полиоли 4гр, влакна 1гр, протеини 0гр, сол 0.003гр.
Алергенси: соја.
Тежина на 1 бонбона:6гр ± 2%. 1 бонбона се јаде 30 минути пред оброк и се пие чаша вода.
Максимум 3 бонбони на ден.

Category: Tags: , ,
Јави се
Насоки