Крцкав кранч со вкус на јагода

1085.00 ден

1 кутија содржи 7 барови.
Високо-протеински, со висок процент на влакна и намалени шеќери. Со засладувачи и полиоли.
Состав: протеински микс (текстура од соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин); полидектроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; путер од какао; вкусови (соја); дехидрирани јагоди (0,9%); дехидрирани малини; емулгатор: соја лецитин, моно и диглицериди; јогурт во прав (млеко); концентриран џус од брусница во прав; регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина; обезмастено млеко во прав; сол; боја: црвена репка; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
Алергени:содржи млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, јадкасти плодови и кикирики.

Средни нутритивни вредности на порција (44гр):
енергија 155kcal/646kJ
масти 6,1гр.
-од кои заситени 3,4гр.
јаглени хидрати 4,9гр.
-од кои шеќери 1,95гр.
-од кои полиоли 1,9гр.
-од кои скроб 1,05гр.
влакна 11,9гр.
протеини 15гр.
сол 0,35гр.

Јави се
Насоки