Крцкав кранч со вкус на бадем и фстак

1085.00 ден

1 Кутија содржи 7 кранчови.
Високо протеински, висок процент на хранливи влакна, со намалени шеќери, со засладувачи и полиоли. Без додадени шеќери.

Состав: протеински микс (текстура од соен протеин (соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин); полидектроза; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; путер од какао (4,4%); бадеми (2%) (плодови од дрво);; вкусови (соја); путер од какао; емулгатор: соја лецитин, моно и диглицериди; фстаци (0,2%); сол; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
Алергени:содржи млеко, соја и плодови од дрво. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, јадкасти плодови и кикирики.

Средни нутритивни вредности на 1 бар (44гр)
energy 158kcal/655kJ
масти 6,3гр.
-од кои заситени 3,3гр.
јаглени хидрати 4,8гр.
-од кои шеќери 1,1гр.
-од кои полиоли 1,9гр.
-од кои скроб 1,8гр.
влакна 12,3гр.
протеини 15гр.
сол 0,35.

Јави се
Насоки