Крем супа печурки – 9 оброци

1260.00 ден

1 кутија содржи 9 оброци.
Супа од печурки.
Состав: млечни протеини (емулгатор: лецитин), соја протеини (емулгатор: лецитин (соја)), ароми (содржи: пченица, јачмен, лактоза), сол, крем во прав, згуснувачи: гуарова и ксантанова и рогач гума, ароми: карамел Е150c, печурки (0,5%), анти-стврднувачки средства: магнезиум карбонат, витамини(Ц, Б3, Е, Б5, Б6, Б1, Б2, А, Б9, Б8 и Б12), малтодекстрин.
Содржи: глутен (пченица, јачмен), млеко, соја.
Алергени: житарки кои содржат глутен (ароми (пченица, јачмен)), млеко (лактоза) (млечни протеини, ароми (лактоза), крем), соја (соја протеини).
Начин на употреба: Додадете 200мл вода во 25гр прашок и мешајте додека смесата се изедначи. Во микро 1минута. Се конзумира по рехидратацијата. Енергетски вредности на 25гр: 373kJ, 88kcal, масти 1,1 гр (сатурирани масти 0,4гр), јаглени хидрати 2,5гр, шеќери 1,7гр, влакна 0,2гр, протеини 17гр, сол 2,2гр. Да се чува на ладно и суво место(<25°C). Тежина: 25 гр.

Categories: ,
Јави се
Насоки