Крем од какао и лешник 200гр.

440.00 ден

Без глутен, без соја, без палмино масло, без додадени шеќери.

Состав: засладувач: малтиол; концентрат од веј протеин (млеко); сончогледово масло; лешници (11%); благ веј во прав (млеко); какао во прав со намалени масти (6,5%); путер од какао; кокосово масло; емулгатор: сончогледов лецитин; природни арома ванила. Содржи природни шеќери.
Алергенси: млеко и лешници.

Енергетски вредности на 100гр:
2146kJ/517kcal
масти 37,3гр.
-од кои сатурирани масти 8,6гр.
јаглени хидрати 33,2гр.
-од кои шеќери 8,6гр.
-од кои полиоли 24,3гр.
-од кои скроб 0,3гр.
влакна 2,7гр.
протеини 20,6гр.
сол 0,2гр.

Јави се
Насоки