Кранч Бар од Чоколадо Life Nutrition – 6 плочки од 40гр.

870.00 ден

Протеински Кранч Бар од Чоколадо, 6 плочки од 40гр.
Состав: соја протеин, тапиока скроб, сол, облога од чоколадо со засладувач(какао, малитол, какао путер,млечни масти, соја лецитин, ванила)(20%), полидекстроза, средства за влажност: глицерол, желатин хидролисат, какао (5,1%), нискомаслено какао, палмино масло, брашно од пченица, млечни протеини, ароми, растителни масти, сукроза, емулгатор: соја лецитин, засладувач: сукралоза, сол, регулатор на киселин.
Содржи: глутен(пченица), млеко и соја. Алергени: житарки кои содржат глутен, соја, млеко(лактоза) млечни протеини, млечни масти.
Содржина на 1 оброк од 40 грама:
kJ: 622
kcal: 149
Протеини: 13,1
Јаглени хидрати: 9,6
Шеќери: 0,7
Масти: 6,3
Влакна: 6,4
Со низок процент на јаглени хидрати, шеќери и масти, висок процент на протеини, идеално за спортисти и за слабеење.

Јави се
Насоки