Кранч Бар од Лимон – 6 плочки

870.00 ден

Крцкав бар од лимон.
Состав: сојни крцки (соја протеин, тапиока скроб, сол), агенс за зголемување: полидекстроза, бело чоколадо со засладувач (засладувач: малтиол, путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатгор: соја лецитин, ванила) (20%), желатин хидролизат, навлажнувач: глицерол, соја протеин, масти од палма, млечни протеини, обезмастен јогурт во прав (0,9%), ароми (содржи: млеко), киселини: лимонска киселина, емулгатор: соја лецитин, сончогледово масло, засладувачи: сукралоза, бои: бета-каротин.
Содржи: соја, млеко. Може да содржи траги од глутен, кикирики, јадкасти плодови, сусам, јајце.
Алергени: млеко (лактоза) (полномасно млеко во прав, млечни протеини, обезмастен јогурт во прав, ароми), соја (сојни протеини, емулгатор: соја лецитин). Енергетски вредности на 35гр: 522kJ, 125kcal, масти 4,4гр (заситени масти 2,4гр), јаглени хидрати 8,4гр, шеќери 1,1гр, полиоли 6,2гр, влакна 4,9гр, протеини 12,9гр, сол 0,5гр. Да се чува на суво место и подалеку од топлина. Тежина: 35гр

Јави се
Насоки