Капучино

980.00 ден

Погодно за Бегетаријанци.

Состав: млечни протеини; растителни масти подготовка (кокосово масло; инулин; фруктоолигосахарид; млечни протеини; емулгатор: моно и диглицериди; стабилизатор: дикалиум фосфат; антистврднувачки средства: силициум диоксид); инулин; кафе во прав ( 5,7%); вкусови; какaо во прав ( соја лецитин )(2,3%); сол; метионин; засладувач: аспартам (содржи фенилаланин); антистврднувачки средства: силициум диоксид; соја и сончоглед лецитин.
Алергени: млеко и соја.

Енергетски вредности за 26гр:
396kJ/94kcal
масти 1,25 гр.
-од кои заситени масти 1гр.
јаглени хидрати 1,5гр.
-од кои шеќери 0,7 гр.
-од кои скроб 0,8 гр.
влакна 2,3 гр.
протеин 18 гр.
сол 0,65гр.
калциум 140 мг.

Јави се
Насоки