Зипер смоки со вкус на Чедар и Павлака

170.00 ден

Погодно за Вегетаријанци.

Состав:протеинска закуска(соен протеин,брашно од компир,брашно од соја,скроб од компир,калциум карбонат);кашкавал во прав мешавина(8,8%), (веј протеин(млеко); млечни протеини,кашкавал во прав (чедар:млечни состојки бактериска култура,сол,вкус,динатриум фосфат);квасец;сол;екстрат од квасец; зачин; лимонска киселина;калциум силикат;зачини;пиперка;куркума);сончогледово масло;токоферол; антистврднувачки агенси: силициум диоксид);вкус:кромид во прав;агенси за регулирање на киселост:натриум диацетат, лимонска киселин;лук;зачин;антистврднувачки агенси :силициум диоксид.
Состојки направени со генетски модифицирана пченка или соја.

Алергени:содржи млеко и соја.
Произведено на машини кои процесираат глутен, јајца, кикирики, јадкасти плодови од дрво и сусам.

Енергетски вредности на 1 кесичка (порција) 39гр:
152kcal/641kJ
масти 4,4гр.
-од кои заситени 0,7гр.
јаглени хидрати 12,4гр.
-од кои шеќери 3,0гр.
-од кои скроб 9,4гр.
влакна 1,6гр.
протеин 15,0гр.
сол 1,50гр.

Пијте повеќе течности во текот на денот.Да не се користи како единствен извор на храна.

Јави се
Насоки