Зеленчукова супа – 9 оброци

1260.00 ден

1 кутија содржи 9 оброци.
Зеленчукова супа со крутони.
Состав: сојни протеини (емулгатор: лецитин (соја)), протеин од грашок, дехидриран зеленчук (снегулки од компир, праз, морков, домат, кромид, џус од црвен пипер, тиква, целер) (6,2%), ароми (содржи: пченица, јачмен, целер), печени крутони (пченично брашно, сончогледово масло, пченичен глутен, сол, шеќер, квасец) (4,5%), сол, бои: бета-каротин и куркумин, амино-киселини (Л-метионин, Л-треонин, Л-валин), подобрувачи на вкус: натриум глутамат, антистврднувачки средства: магнезиум карбонат, витамини (Ц, Б3, Е, Б5, Б6, Б1, Б2, А, Б9, Б8 и Б12), малтодекстрин, скроб, гликозен сируп.
Содржи: глутен (пченица, јачмен), соја, целер.
Алергени: житарки кои содржат глутен (печени крутони (пченично брашно, пченичен глутен), ароми (пченица, јачмен)), соја (сојни протеини и лецитин), целер (ароми (целер)). Додадете 180мл вода во 25гр прашок и мешајте додека смесата се изедначи. Во микро 1минута. Се конзумира по рехидратацијата. Енергетски вредности на 25гр: 376кЈ, 89kcal, масти 0,8гр (сатурирани масти 0,2гр), јагленхи хидрати 3,4гр, шеќери 0,7гр, влакна 0,4гр, протеини 17гр, сол 1,5гр. Да се чува на ладно и суво место. Тежина: 25 гр.

Јави се
Насоки