Десерт од јагоди – 9 оброци

1260.00 ден

1 кутија содржи 9 оброци.
Протеински Десерт од јагода.

Состав:
млечни протеини (емулгатор: лецитин), снегулки од малина (сахароза, малина, скроб), јагода во прав (јагода: сув екстракт 40%) (6,4%), згуснувачи: гуарова гума и каррагени, фруктоза, природна арома од јагоди и други природни ароми, стабилизатори: калиум фосфат, антистврдувачки средста: магнезиум карбонат, витамини( Ц, Б3,Е, Б5, Б6, Б2, Б1, А, Б9, Б8, Б12), сол, засладувачи: аспартам, малтодекстрин, џус од цвекло во прав, киселини: натриум цитрат, Л-метионин.

Category:
Јави се
Насоки