Ванила наполитанка

170.00 ден

Со Колаген

Состав: млечни протеини, неходрогенирани растителни масти (палма), хидролизиран колаген, малтодекстрин, шеќер, пченично брашно, инулин, прекривка од млечно чоколадо (шеќер, какао путер, обезмастено млеко во прав, какао маса, веј во прав, путер во прав, емулгатор: соја лецитин, природна арома од ванила, ароми), (4,7%), какао путер, обезмастено млеко во прав, ванила ароми, , емулгатор: соја лецитин и Е476, згуснувачи: гуарова гума, подигнувачки средства: амониум и натриум бикарбонат, засладувач: сукралоза. Содржи: глутен (пченица), млеко, соја. Може да содржи траги од: јадкасти плодови, јајца.
Алергени: житарки кои содржат глутен (пченично брашно), млеко ((лактоза)млечни протеини, обезмастено млеко во прав, путер во прав), соја (соја лецитин).

Енергетски вредности на 1 оброк (42гр):
885kJ/212kcal
масти 12гр.
-од кои сатурирани 6,5гр.
јаглени хидрати 11гр.
-од кои шеќери 6,8гр.
влакна 3,7гр.
протеини 14гр.
сол 0,16гр.

Јави се
Насоки