Ванила корнфлекс

980.00 ден

1 кутија содржи 7 парчиња
Богат извор на хранливи влакна
Без додадени шеќери

Состав: млечни протеини; соја протеин; тапиока скроб и компир скроб; соја влакна; снегулки од компир; вкусови (млеко); сол; емулгатор: соја лецитин, засладувач: сукралоза.
Алергени: млеко и соја.

Енергетски вредности на 27,5гр:
398kJ/94 kcal
масти 0,3 гр.
-од кои заситени масти 0,17 гр.
јаглени хидрати 3,7гр.
-од кои шеќери 1,8 гр.
-од кои скроб 1,9 гр.
влакна 2,2гр.
протеини 18 гр.
сол 0,50 гр.

Јави се
Насоки