Бисквити Јаболко Цимет – 4 оброци

600.00 ден

Состав:
млечни протеини. палмино масло, пченично брачно, шеќер, пченичен глутен, пченичен скроб, јаболко (5%), белка од јајце во прав, јачмен слад, ароми, подигнувачки средства: дифосфати и натриум карбонати (содржи: пченица) и амониум карбонати, цимет (0,3%), пченични бактерии.

Содржи: глутен (пченица, јачмен), млеко, јајца. Може да содржи траги од кикирики, јадкасти плодови, соја, сусам.

Алергени: житарки кои содржат глутен (пченично брашно, пченичен глутен, пченичен скроб, јачмен слад сируп, подигнувачки средства(содржи:пченица), пченични бактерии), јајца (белка во прав), млеко (лактоза) (млечни протеини). Енергетски вредности на 1 бисквита (8гр): 158kJ, 38kcal, масти 1,7гр (заситени масти 0,8гр), јаглени хидрати 3,1гр, шеќери 1,4гр, влакна 0,3гр, протеини 2,4гр, сол 0,04гр.

Categories: ,
Јави се
Насоки