Бисквити Портокал – 4 оброци

600.00 ден

Бисквити од портокал.
Состав: млечни протеини, палмино масло, пченично брашно, шеќер, пченичен глутен, пченичен скроб, засладени портокалови парчиња од кора (кора од портокал, гликозен сируп) (3,8%), белка од јајце во прав, сируп од јачменов слад, природна арома од портокал, подигнувачки средства: дифосфат и натриум карбонат (содржи: пченица) и амониум карбонат, пченични бактерии, витамини (Е, Б1, Б2, ПП, Б6, Б9).
Содржи: млеко, (глутен, јачмен), јајце. Може да содржи траги од кикирики, јадкасти плодови, соја, сусам.
Алергени: житарки кои содржат глутен (пченично брашно, пченичен глутен, пченичен скроб, сируп од јачменов слад, пченични бактерии, подигнувачки средства (содржи: пченица)), млеко (лактоза (белка од јајце во прав), соја (млечни протеини). Енергетски вредности на 1 бисквита (околу 7,5гр): 149kJ, 36kcal, масти 1,7гр (заситени масти 0,75гр), јаглени хидрати 2,9гр (шеќери 1,4гр), влакна 0,11гр, протеини 2,2гр, сол 0,05гр

Јави се
Насоки