Бел леб 60гр.

170.00 ден

Погодно за Вегетаријанци
Богат извор на хрранливи влакна

Состав: протеинска мешавина ( растителни протеини ( глутен ), белка во прав); пченично брашно (глутен), навлажнувачи: глицерин, полидекстроза, згуснувачи: арапска гума, карагенан, гуарова гума, пекарски квасец, сончогледово масло, овесни влакна, емулгатор: диацетил винска киселина естри на моно- и дигликериди, моно- и диглицериди, соја лецитин, декстроза, ароми, стабилизатор: дикалиум фосфат, сол, антиоксидант: сорбинска киселина.
Алергени: соја, јајца и глутен.

Енергетски вредности на 60гр:
784KJ/187Kcal
масти 4,1гр.
-од кои заситени масти 1,4гр.
јаглени хидрати 16,9гр.
-од кои шеќери 1,2гр.
-од кои полиоли 3,3 гр.
-од кои скроб 12,4 гр.
влакна 7,8гр.
протеини 18гр.
сол 0,57гр.
калиум 168мг.
калциум 36 мг.

Внимание: Пијте повеќе течности секој ден. Овој продукт не е замена за оброк, но е висок биолошки додаток на протеин. Не го користет како единствен извор на исхрана.

Јави се
Насоки