Бар од портокал – 6 оброци

960.00 ден

1 кутија содржи 6 оброци
Бар од портокал.
Состав: млечни протеини и делумно хидролозиран изолатор на млеко, темно обложување (хидрогенирана растителна маст (палма), шеќер, какао со намалени масти во прав, емулгатор: соја лецитин, арома од ванила), полидекстроза, фрукто-олигосахариди, стабилизатори: глицерол и сорбитол, кора од портокал во коцки (4%) (гликоза, шеќер, конзерванси: Е202 и Е220, регулатори на киселина Е330) (содржи: сулфити), палмино масло, концентриран џус од портокал, гликозен сируп, ароми, Л-метионин, антиоксиданти: аскорбинска киселина и екстракт од рузмарин и токофероли (содржи: соја), бои: куркумин и кохинеална црвена А и азорубин, конзерванси: калиум сорбат, регулатори на киселина: лимонска киселина, засладувачи: калиум ацесулфам.
Содржи: млеко, соја, сулфити. Може да содржи траги од јадкасти плодови, глутен (пченица), јајце, риба, сусам, лупин.
Алергени: млеко (лактоза) (млечни протеини), соја (темно обложување (соја лецитин) антиоксидант (токоферол)), сулфити во концентрации поголеми од 1-мг/кг (кора од портокал во коцки). Енергетски вредности на 45гр: 662kJ, 159kcal, масти 5,4гр (заситени масти 4,2гр), јаглени хидрати 9,5гр, шеќери 5,9гр, полиоли 3,4гр, влакна 8,7гр, протеини 15гр, сол 0,6гр. Да се чува на 20°C, на суво место и подалеку од топлина. Тежина: 45гр

Category:
Јави се
Насоки