Банана сплит – 9 оброци

1260.00 ден

1 кутија содржи 9 оброци
Банана сплит.
Состав: млечни протеини (емилгатор: лецитин), чоколадни снегулки (сахароза, какао маса и путер, емулгатор: лецитин (соја), глазура: E904, природна арома од ванила) (7%), згуснувачи: гуарова и ксантанова гума, банана (3%), стабилизатор: калиум фосфат, сол, антистврднувачки средства: магнезиум карбонат, витамини (Ц, Б3, Е, Б5, Б6, Б1, Б2, А, Б9, Б8 и Б12), малтодекстрин, бои: бета-каротин, засладувачи: калиум ацесулфам и сукралоза, регулатор на киселост: натриум цитрат.
Содржи: млеко, соја.
Алергени: млеко (лактоза) (млечни протеини), соја (чоколадни снегулки (соја: лецитин)).
Начин на употреба: Додадете 25гр прашак во 150мл вода и мешајте додека смесата се изедначи. Оставете го неколку минути да се рехидрира. Се конзумира по рехидратација. Енергетски вредности на 25гр: 385kJ, 91kcal, масти 0,8гр (заситени масти 0,4гр), јаглени хидрати 2,5гр, шеќери 1,7гр, влакна 1гр, протеини 18гр, сол 0,4гр. Да се чува на ладно и суво место.
Тежина: 25 гр.

Category:
Јави се
Насоки