NuMe – Slim Boost


Дизајнирани да ја намалат Вашата желба за слатки, со неодолив вкус на јагода, NuMe Slim Boost меката карамела со глукоманан го прави слабеењето и започнувањето на здрав животен стил тотално забавно.

Оваа превкусна мека карамела ќе ве спаси секогаш кога ќе осетите глад.

Создадена е да ја надополни NuMe исхраната со Слим шејкови, супа и бар кои ви помагаат да намалите до 9 килограми месечно во VLCD (многу ниско калорична диета).

Ефикасно го намалува стрвот за високо-калорични слатки, со само 17 калории во една мека карамела.

Содржи 100% природно активна состојка глукоманан, кој го продолжува чувството на ситост, последователно го намалува апетитот и внесот на храна.

Одобрено од EFSA (European Food Safety Authority) како додаток во исхрана за регулирање на холестеролот и намалување на тежината.

Не содржи GMO и е без шеќери (со стевија), погодна за вегетаријанци.

Пакувана е во модерна, повеќенаменска и еколошко куферче кое е дизајнирано од еден од водечките светски индустриски дизајнери Карим Рашид.

NuMe Slim Boost

Јави се
Насоки